درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در ۰۵ تیر ۱۳۹۶

درمان سنگ کیسه صفرا با گیاه درمانی
ترس از جراحی، این زن را با شیوه‌های درمانی طب سنتی ایران آشنا کرد

«ماندانا اشراقی» خانمی ۲۹ ساله است که ۳ سال پیش به علت درد شدید در ناحیه زیر قفسه سینه به پزشک مراجعه کرد و دریافت که به بیماری سنگ کیسه صفرا مبتلاست. پزشکان تعداد سنگ‌های کیسه صفرای او را غیر قابل شمارش اعلام کرده و به او توصیه کردند در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای جراحی کیسه صفرا و خارج کردن آن از بدنش اقدام کند. ترس از جراحی و خارج کردن کیسه صفرا موجب شد او به راحتی شیوهٔ پیشنهادی متخصصان طب مدرن را نپذیرد و به جست‌و‌جو برای یافتن درمانی ساده‌تر ادامه دهد. سرانجام پیگیری‌ها و مطالعات خانم اشراقی درباره شیوه‌های مختلف درمانی سنگ کیسه صفرا، آن را با شیوه درمانی غیر تهاجمی طب سنتی ایران و دکتر سعید صانعی، مشاور و درمانگر گیاه درمانی آشنا کرد و اینگونه بود که خانم اشراقی تصمیم گرفت به جای استفاده از تیغ جراحی و خارج کردن کامل کیسه صفرا برای درمان از داروهای گیاهی و پاکسازی کیسه صفرا برای بهبود و بازگشت تندرستی‌اش استفاده کند.

درد شدید سنگ کیسه صفرا طاقتم را طاق کرد

شهریور سال ۸۸ بطور ناگهانی با درد شدیدی مواجه شدم که تحمل آن بسیار مشکل و دشوار بود. تصورم این بود که این درد مربوط به معده‌ام است. به دکتر مراجعه کردم و پس از سونوگرافی مشخص شد مبتلا به سنگ کیسه صفرا شده‌ام. دردی که داشتم به حدی زیاد بود که پزشک برای تسکین آن «مورفین» تجویز کرد اما با وجود دریافت این مسکن که از جمله قوی‌ترین مسکن‌ها محسوب می‌شود، باز درد داشتم و مورفین نتوانست روی درد تأثیری بگذارد. همین مسئله بود که در عرض ۲ روز به پزشکان مختلفی مراجعه کردم و همه آن‌ها با مشاهده نتیجه سونوگرافی علت درد‌هایم را سنگ کیسه صفرا اعلام کردند و تنها راه درمان آن را جراحی می‌دانستند.

طب مدرن جراحی کیسه صفرا را پیشنهاد کرد

در کمتر از ۲ روز به ۳ متخصص گوارش و جراح عمومی مراجعه کردم که تجویز همه آن‌ها خارج کردن کیسه صفرا از بدن و جراحی بود حتی یکی از پزشکانم به همسرم گفته بود که یکی از سنگ‌ها نزدیک به دهانهٔ صفراوی قرار گرفته و بهتر است بیمار را از مطب خاج نکرده و برای درمان و جراحی فوری و بستری او در بیمارستان اقدام کنیم. با این وجود من و همسرم هردو به دنبال شیوه دیگری برای درمان بودیم و امیدوار بودیم با پرس و جو درمان ساده تری را تجربه کنیم بنابراین با افراد زیادی مشورت کردیم که یکی از اقواممان شیوه درمانی طب سنتی را پیشنهاد کرد و ما نیز تصمیم گرفتیم درباره این شیوه نیز تحقیق کنیم.

اعتمادی به جراحی نداشتم

از جراحی می‌ترسیدم و تمایلی به انجام آن نداشتم. ضمن آنکه نگران این مسئله بودم که خروج این عضو از بدنم اختلال در عملکرد اندام‌های درونی ایجاد کند. در مراجعه‌ای که به مطب متخصصان گوارش داشتم همه در خارج کردن کیسه صفرا متفق القول بودند اما هیچکدامشان اشاره‌ای به عوارض این کار یا مشکلات احتمالی که ممکن است با آن روبرو شوم نداشتند و این موضوعی بود که حتی در زمانی که در شدیدی داشتم به آن فکر می‌کردم بنابراین از مطب دکتر صانعی وقت گرفتم و برای مشاوره و درمان به آنجا رفتم.

از شر سنگ‌های صفرا راحت شدم

بخش اول درمانم نوشیدن آبمیوه زیاد به همراه دارویی بود که آقای دکتر تجویز کرده بود. این دارو را به مدت یک هفته مصرف کردم. پس از این مرحله تنها در یک روز مخلوطی از دارو، ۲۵۰ سی سی روغن زیتون و آبلیموی تازه مصرف کردم. اگرچه خوردن روغن زیتون برایم بسیار دشوار بود اما آن را به تیغ جراحی ترجیح دادم و داروهای تجویز شده را مصرف کردم. بعد از گذشت ۲۴ ساعت سنگ‌ها دفع شدهد. در این مرحله سونوگرافی انجام دادم و مشخص شد که به جز ۲ سنگ، تمامی سنگ‌ها دفع شده‌اند. تعداد سنگ‌هایی که درون کیسه صفرایم وجود داشت بسیار زیاد بود به حدی که شمارش آن دشوار بود بنابراین با شنیدن این خبر چندان نگران نشدم و به دستور درمانگرم دومین مرحله پاکسازی را انجام دادم. پس از انجام دومین مرحله درمانی سنگ‌های باقیمانده نیز حذف شدند و فرآیند درمانی‌ام بطور کامل انجام شد.

سنگ کیسه صفرا

سنگ کیسه صفرا

 

مطالب مورد نظر دکتر طب سنتی

پاکسازی کیسه صفرا از سنگ

پس از بررسی پرونده پزشکی و معاینه مشخص شد که تعداد زیادی سنگ با قطر ۳ تا ۴ میلی متر در کیسه صفرای خانم اشراقی وجود دارد که باعث ایجاد درد شدیدی زیر دندهٔ راستشان شده است. ما در طب سنتی برای درمان این بیماری تکنیک‌هایی داریم که با تجویز داروهای طبیعی و اصلاح شیوهٔ تغذیه به پاکسازی کیسه صفرا و تخلیه سنگ‌های آن می‌پردازیم بنابراین طی ۲ مرحلهٔ درمانی در کمتر از یک ماه، سنگ‌های کیسه صفرای بیمار به طور کامل تخلیه و از بدن وی دفع شد. در این شیوه درمانی بیمار به مدت یک هفته از دارویی مصرف می‌کند که به مرور موجب شکسته و خرد شدن سنگ‌ها می‌شود و در مرحله بعد با نوشیدن آبمیوه و روغن زیتون دفع کامل سنگ‌ها را پشت سر می‌گذارد.

مزایای درمان سنتی به مدرن

اگرچه بسیاری از جراحان در کارشان تبحر دارند و در برخی موارد هم بیمار ناگزیر است که برای درمان به آن‌ها مراجعه کند اما همانطور که می‌دانید عمل‌های جراحی و بیهوشی‌ها عوارض جانبی با خود به همراه دارند. ضمن آنکه در جراحی، کیسه صفرا به طور کامل برداشته و یکی از اندام‌ها از بدن حذف می‌شود. اگرچه با حذف این اندام ممکن است بیمار به ظاهر تغییری اساسی در روند زندگی احساس نکند اما ترجیح متخصصان و درمانگران طب سنتی این است که کیسه صفرا را درمان کرده و آن را در بدن نگاه دارند و این کار از طریق پاکسازی بسیار ساده‌ای صورت می‌پذیرد که تنها ۲ هفته از بیمار زمان می‌گیرد. در این شیوه علاوه بر پاکسازی کیسه صفرا، رسوبات کبد و مجاری صفراوی نیز تخلیه می‌شود در حالیکه جراح فقط این عضو را از بدن خارج می‌کند.

چرا کیسه صفرا سنگ ساز می‌شود

سنگ کیسه صفرا بیشتر در افرادی که مبتلا به روده‌های عفونی هستند، ایجاد می‌شود. این افراد معمولاً علائم ظاهری ندارند اما ممکن است علائمی مانند تب، برآمدگی پرزهای روده که منجر به برآمدگی پرزهای زبانی می‌شود را داشته باشد که عموماً افراد از کنار این علائم به سادگی عبور می‌کنند یا وجود آن‌ها را در بدن تشخیص نمی‌دهند. وجود این عفونت در روده‌ها باعث می‌شود آنزیم‌هایی کلسترول را تبدیل به مواد صفراوی می‌کنند به خوبی عمل نکنند و موجب شوند این مقدار کلسترول به صورت تکه‌های کلسترولی در کیسه صفرا باقی بماند. این تکه‌ها به هم می‌چسبند و در ‌‌نهایت تولید سنگ‌های کیسه صفرا می‌کنند. این سنگ‌ها معمولاً قوام سنگ را ندارند و بیشتر انعطاف پذیرند. البته گاهی این رسوبات بر اثر مرور زمان رطوبت خود را از دست می‌دهند و سخت می‌شوند به گونه‌ای که دفعشان سخت و در مواقعی دردناک می‌شود.

برای پیشگیری سنگ کیسه صفرا چه کنیم؟

بهترین کار اصلاح روش تغذیه است. بهتر است مردم در رژیم غذاییشان کمتر از غذاهای سرخ شده استفاده کنند چراکه مصرف اینگونه مواد غذایی کیسه صفرا را مستعد سنگ سازی می‌کند و از طرفی باعث افزایش میزان عفونت روده می‌شود که خود از عوامل تولید سنگ کیسه صفراست.
بنابراین توصیه می‌کنیم مردم در رژیم غذاییشان از انواع سبزیجات و میوه‌های سرشار از فیبر بیشتر استفاده کنند. علاوه بر این سابقه و استعداد فامیلی نیز در برخی افراد وجود دارد که ممکن است به نسل بعدی آن‌ها منتقل شده باشد. به این ترتیب که گاهی دیده می‌شود در یک خانواده چند نفر به ضعف عملکرد کبد یا کیسه صفرا مبتلا هستند. از طرفی باید توجه داشت برخی از بیماری‌ها مانند نفخ شکم یا اختلال عملکرد کبد از مواردی است که ابتلا به آن در درازمدت موجب تولید سنگ کیسه صفرا در بدن می‌شود. چراکه نفخ مانع از تخلیه کامل صفرا و بی‌نظمی در عملکرد کبد مانع از متابولیسم صحیح کلسترول و تشکیل سنگ در کیسه صفرا می‌شود.

نکته طلایی

بهتر است مردم در رژیم غذاییشان کمتر از غذاهای سرخ شده استفاده کنند چراکه مصرف اینگونه مواد غذایی کیسه صفرا را مستعد سنگ سازی می‌کند و احتمالاً ابتلا به عفونت‌های روده را افزایش می‌دهد.

منبع: سیب سبز

Article source: http://www.webgoftar.com/%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل سنگ دلربا۱۷ H277 انگشتر استیل نقره ای۱۸ H283 انگشتر استیل نقره ای۱۷ H282 انگشتر استیل نقره ای۱۶ H281
     

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۸٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۶٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

     
۲۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای18 H283 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای17 H282 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای16 H281
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل طلایی۱۸ H280 انگشتر استیل طلایی۱۷ H279 انگشتر استیل طلایی۱۶ H278 انگشتر مینامشکی K702
     

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۸٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۶٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر تیتانیوم مینامشکی نگین جواهری

     
۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی18 H280 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی17 H279 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی16 H278 ۹,۵۰۰ تومان خرید انگشتر مینامشکی K702
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۸ H223 انگشتر استیل فیروزه ای سایز۱۷ H222 انگشتراستیل فیروزه ای سایز۱۶ H221 رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     

انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۸ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۷ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز۱۶ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

رینگ انگشتری تراشیده شده و یک دست از سنگ طبیعی عقیق سبز (تراش فنسی)

     
۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18  H223 ۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل فیروزه ای سایز17  H222 ۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 ۱۲,۹۰۰ تومان خرید رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
جعبه چوبی انگشتر کد ۱ جعبه چوبی انگشتر کد ۲ انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه انگشتر نقره ایتالیایی
     

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

انگشتر نقره نگین عقیق سیاه ومارکازیت کد ۲۰۷

انگشترنقره ایتالیایی - نگین طرح یاقوت کبود کد ۱۷۳

     
۴,۵۰۰ تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 1 ۵,۳۰۰ تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 2 ۱۱۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه ۹۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره ایتالیایی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر نقره عقیق
     

انگشتر نقره شرف الشمس با رعایت آداب کد ۱۷۲

انگشتر نقره آ برادیوم ایتالیایی نگین عقیق سیاه کد ۱۷۰

انگشتر عقیق زرد ( شرف الشمس ) کد ۱۲۱

انگشتر نقره عقیق رکاب یاعلی (ع) کد ۱۲۰

     
۹۷,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس ۱۱۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا ۹۶,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس ۹۶,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا۱ انگشتر نقره زبرجد مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه
     

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره نگین زبرجد اصل معدنی کد ۱۷۶

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد ۱۶۰

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد ۱۵۹

     
۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا1 ۲۷۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره زبرجد مردانه ۲۳۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه ۱۸۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق مردانه انگشتر عقیق یمنی
     

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۳

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۲

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۱

انگشتر نقره نگین عقیق مرغوب یمنی کد ۱۰۱۰۰

     
۲۵۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۳۱۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۳۱۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق مردانه ۵۳۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق یمنی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا۳ انگشتر زنانه نقره کهربا۲ انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی انگشتر فیروزه نیشابور
     

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره ایتالیایی نگین عقیق کد ۱۶۶

انگشترنقره فیروزه ی نیشابور کد ۱۵۷

     
۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا3 ۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا2 ۱۱۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی ۲۸۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر فیروزه نیشابور
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی خرید لیزر انگشتری Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     

انگشتر نقره عقیق یمنی کد ۱۶۲

انگشتر نقره نگین یاقوت مرغوب کد ۱۶۱

انگشتر بسیار زیبای نقره ۹۲۵ با نگین سنگ طبیعی عقیق یمن ....

پدیده ســــال ۲۰۱۲ را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
۲۰۷,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۲۵۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه ۱۱۹,۹۰۰ تومان خرید انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی ۱۱,۰۰۰ تومان خرید خرید لیزر انگشتری  Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     
     
               
عکس محصول      
     
فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱      
     

پدیده ســــال ۲۰۱۲ را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
     
۱۲,۰۰۰ تومان خرید فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱            
     
     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code