روش های تشخیص قیمت تسبیح شاه مقصود | فروشگاه خواستنی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 24 سپتامبر 2017

 

روش های تشخیص قیمت تسبیح شاه مقصود

لیست قیمت تسبیح های شاه مقصود اصلی افغانی موجود در سایت

 

همه چیز نو و آکبند آن خوب است اما در اینجا قضیه برعکس است! تسبیح شاه مقصود هرچه بیشتر کار کرده باشد گران تر و با ارزش تر میشود و این به دلیل خاصیت سنگ شاه مقصود است!

 

بله سنگ شاه مقصود هرچه بیشتر دست بخورد براق تر میشود و هرچه براق تر شود زیباتر و به تبع آن گران تر خرید و فروش میشود!

 

تسبیح شاه مقصود اصلی معمولا به رنگ های زرد، سبز، زیتونی ، نباتی ، قرمز ، مشکی ، یافت میشود که در این فروشگاه تمام رنگ های آن عرضه میشود. لازم به ذکر است که گران ترین نوع شاه مقصود رنگ زرد خوش رنگ آن میباشد.

 

تسبیح شاه مقصود بسته به کیفیت آن در قیمت های متفاوت عرضه میشود! رنج قیمتی شاه مقصود بین 10هزار تومان تا 3میلیون تومان هم میرسد! برای اینکه بتوانید تشخیص دهید که آیا تسبیح شاه مقصودی که میخرید قیمت مناسبی دارد یا خیر باید به چند نکته توجه کنید:

 

1- رنگ: اگر دیدید قیمت شاه مقصود از 500هزار تومان بیشتر است معنایش این است که رنگ آن فقط باید زرد باشد! دیگر رنگ های تسبیح شاه مقصود هرچه هم با کیفیت باشد اگر بیشتر از 500هزار تومان خریدید بدانید گران خریدید! همین زرد هم خودش خوش رنگ و بد رنگ ، کم رنگ و پررنگ دارد ! هرچه زرد آن خوش رنگ و پررنگ تر باشد تسبیح گران تر است! به علاوه رنگ همه ی مهره های یک شاه مقصود اعلا باید شبیه به یکدیگر باشد! تسبیح شاه مقصد را جمع کنید و کف دست خود قرار دهید و یک نگاه کلی به همه ی مهره های آن بیندازید اگر مشاهده کردید که رنگ بعضی از مهره ها کم رنگ تر از بقیه است ! یا رنگ های آن یکی در میان یا دو سه تا در میان کم رنگ پررنگ است بدانید آن تسبیح نباید قیمت بالایی داشته باشد چرا که یک تسبیح اعلا باید رنگی کاملا یک دست و یکنواخت داشته باشد.

 

2- شفافیت: دومین مشخصه شفافیت مهره های سنگ شاه مقصود است که تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد، هرچه مهره های تسبیحی که میخرید شفاف تر و اصطلاحا نخ نما تر باشد تسبیح گران تر میشود! خود افغانی ها به بهترین کیفیت آن میگویند ”شیشه واری” یعنی مثل شیشه درون سنگ و نخی که از وسط سنگ عبور کرده است دیده میشود! اگر تسبیحی که میخرید کاملا مات باشد و هرگز نور را از خود عبور ندهد بدانید نباید بالای 100هزار تومان باشد ، تازه به شرطی که دیگر مشخصه های آن (تراش ، صافی ، سایز …) در حد اعلا باشد. و همچنین اگر تسبیحی که میخواهید بخرید کاملا شفاف و نخ نما باشد بدانید قیمت آن باید از یک میلیون بیشتر باشد و اگر کمتر بود مواظب باشید که تسبیح چینی نباشد چرا که امروزه تسبیح شاه مقصود زرد چینی شفاف به بازار عرضه شده است که قیمت آن هم بالا نیست!

http://pattern.blog0.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO-PersianScript/cache/e6cdb_3__21441308500.jpg

3-پاکی: سومین مشخصه پاکی سنگ میباشد در اصطلاح عامیانه لکه های درون سنگ یا روی سنگ است که بسیار حائز اهمیت میباشد! درون سنگ تسبیح های شاه مقصود اصلی معمولا  لکه های مشکی ، قهوه ای ، سفید و شیری وجود دارد. درون سنگهای یک تسبیح خوب نباید هیچ رگه ، نقطه ، و لکه ی اضافه ای به هیچ رنگی وجود داشته باشد و در اصطلاح باید کاملا یک دست باشد !

 

4-برش: چهارمین موردی که باید به آن دقت کنید تراش سنگ میباشد! تراش مهره های تسبیحی که میخرید باید کاملا صاف و به دور از هرگونه بی نظمی باشد، مهره های یک تسبیح شاه مقصود خوب باید بیضی باشد و کاملا صیقلی و صاف تراش خورده باشد اگر دیدید تراش مهره های تسبیحی که در دست دارید هماهنگی لازم را ندارد (بدین معنی که کج و ناصاف است یا به کروی نزدیک است و بیضی آن میزان نیست یا یکی در میان کروی است) به این معنی است که تسبیحی که میخرید تراش مناسبی ندارد پس مواظب باشید گران نخرید! تسبیح های شاه مقصود را معمولا از ریز به درشت میتراشند به این معنی که بالاترین مهره ها تسبیح ریزترین هستند و همین طور که به طرف پایین تسبیح نزدیک میشوید با یک شیب ملایم مهره ها یکی درشت تر از قبلی میشوند! و پایین ترین مهره درشت ترین میباشد! مهره های تسبیحتان را روبه روی هم قرار دهید و دقت کنید که در یک تسبیح شاه مقصود اعلا باید مهره های روبه رو با هم به یک اندازه باشند ! اگر مهره های روبه رو هم اندازه نباشند عدسی های تسبیح رو به روی هم قرار نمیگیرند و این از قیمت تسبیح میکاهد!

 

5-جلا: به این معنی که هرچه تسبیح براق تر باشد گران تر میشود! اگر تسبیحی زیاد کار کرده باشد براق تر است! برخی تسبیح های کار نکرده را هم امروزه از همان ابتدا با دستگاه جلا میدهند که البته باید مواظب باشید از نوع چینی آن نباشد چون اکثر تسبیح های چینی از ابتدا کاملا براق هستند و با دستگاه جلا خورده اند!

6-متفرقه: یک سری ویژگی های دیگر وجود دارد که عمومیت ندارد و مخصوص یک تسبیح خاص است که البته این ویژگی ها هم در قیمت تسبیح تاثیر گذار است! مثلا وجود عدسی در بین همه ی مهره های تسبیح یکی از این ویژگی ها میباشد که برای زیبایی و شکیل تر شدن تسبیح به کار میرود که قیمت تسبیح را حتی تا 50هزار تومان افزایش خواهد داد! یکی دیگر از این ویژگی ها کارکرد تسبیح میباشد، هرچه تسبیح بیشتر در بین دستان شما چرخیده باشد براق تر شده و قیمت آن گران تر میشود، دیگر ویژگی  قدیمی بودن تسبیح است که البته عمومیت ندارد اما عده ای معتقدند تسبیح های قدیمی و عتیقه گران تر خرید و فروش میشود و امروزه شبیه به آنها یافت نمیشود، از دیگر ویژگی ها میتوان به مثل سرتسبیح های خاص یا شیخک های خاص یا نخ خاص اشاره کرد که البته تاثیر کمی روی قیمت تسبیح میگذارند.

 

– مقایسه: تسبیحی که بتواند هرچهار ویژگی بالا را در حد اعلا داشته باشد بسیار به ندرت یافت میشود و قیمت آن معمولا سر به فلک میکشد! اما تسبیح های موجود در بازار معمولا همه ی ویژگی هارا در حد متوسط دارا میباشند و یا یک یا دو ویژگی را در حد اعلا و دوتا را در حد متوسط دارا میباشند! نکته ای که حائز اهمیت است این است که بدانیم کدامیک از ویژگی ها بر دیگری برتری دارد تا بتوانیم تسبیحی خوب انتخاب کنیم! در بین ویژگی های بالا معمولا شفافیت و پاکی بسیار مهم میباشند! بعد از آن تراش و رنگ حائز اهمیت هستند!

http://pattern.blog0.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO-PersianScript/cache/e6cdb_3__1451417991.jpg

 

تشخیص شاه مقصود چینی از افغانی:

رک به شما بگویم که تشخیص تسبیح شاه مقصود اصلی افغانی از نوع چینی آن کار هرکسی نیست و فقط باید چندین سال تجربه داشته باشید تا بتوانید صددرصد آن را تشخیص دهید و در بازار هم معمولا عده ی خاصی اینکار را میکنند و بقیه مغازه دارها هم برای خرید تسبیح اول تسبیحشان را پیش آنها میبرند! اما چند نکته هست که میتواند در تشخیص اصلی و چینی آن به افراد مبتدی کمک کند:

 

1- رنگ تسبیح های چینی موجود در بازار معمولا زرد است و هنوز تسبیح چینی سبز یا زیتونی یا قرمز یا سیاه به بازار عرضه نشده است! پس اگر میخواهید تسبیحی بخرید که سبز است مطمئن باشید افغانی اصلی است!

 

2- قیمت: تسبیح های چینی بسیار با کیفیت هستند و معمولا همه ی ویژگی های بالا را هم زمان دارا میباشند و در عین حال قیمت مناسبی دارند! اگر دیدید فروشنده تسبیح بسیار با کیفیت اما با قیمتی بین 100هزار تومان تا 300هزار تومان به شما عرضه میکند بدانید چینی است چرا که اگر همین تسبیح با همان کیفیت از نوع افغانی آن باشد باید بین یک میلیون تا 3میلیون تومان خرید و فروش شود!

 

3-معمولا تراش تسبیح های چینی از ریز به درشت نیست! البته این عمومیت ندارد و جدیدا دوستان افغانی ما سنگ های چینی را برده اند افغانستان و به آن تراش افغانی (ریز به درشت) داده اند! اما اگر دیدید. اما اکثر تسبیح های چینی تراشی یک دست و یک اندازه دارند!

 

اما خواص سنگ شاه مقصود:

دارای ارتعاشات بسیار ملایمی است و کل سازمان بدن را فعال می کند این سنگ با عث هماهنگی و ارامی در اعصاب می شود .برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون و رها سازی چاکرای شبکه خورشیدی بسیار موثر است و نیز برای درمان افسردگی عصبانیت بی خوابی و حالتهای ضعف موثر می با شد .به علاوه کمک بزرگی به بیماران کبد می کند اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد را تقویت می کند .ستون فقرات را نیرو می بخشد و سر درد را تسکین می دهد .همچنین برای تنگی نفس برونشیت سرفه و سرما خوردگی مفید است این سنگ با تاثیر بر چاکرای شبکه خورشیدی قدرد تمرکز خلاقیت و اگاهی را زیاد می کند تفکرات عالی و برجسته ایجاد می کند و روحی شاداب و چالاک به ما می دهد این سنگ باعث شادی خلق و خوی خوش صلح همراه با هماهنگی و نظم می شود

 

کپی فقط با ذکر منبع بلامانع است

Article source: http://khastany.ir/news/2

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 انگشتر استیل نقره ای18 H283 انگشتر استیل نقره ای17 H282 انگشتر استیل نقره ای16 H281
     

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

     
22,000 تومان خرید انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 25,000 تومان خرید انگشتر استیل نقره ای18 H283 25,000 تومان خرید انگشتر استیل نقره ای17 H282 25,000 تومان خرید انگشتر استیل نقره ای16 H281
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل طلایی18 H280 انگشتر استیل طلایی17 H279 انگشتر استیل طلایی16 H278 انگشتر مینامشکی K702
     

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر تیتانیوم مینامشکی نگین جواهری

     
25,000 تومان خرید انگشتر استیل طلایی18 H280 25,000 تومان خرید انگشتر استیل طلایی17 H279 25,000 تومان خرید انگشتر استیل طلایی16 H278 9,500 تومان خرید انگشتر مینامشکی K702
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 H223 انگشتر استیل فیروزه ای سایز17 H222 انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 17 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

رینگ انگشتری تراشیده شده و یک دست از سنگ طبیعی عقیق سبز (تراش فنسی)

     
28,000 تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18  H223 28,000 تومان خرید انگشتر استیل فیروزه ای سایز17  H222 28,000 تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 12,900 تومان خرید رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
جعبه چوبی انگشتر کد 1 جعبه چوبی انگشتر کد 2 انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه انگشتر نقره ایتالیایی
     

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

انگشتر نقره نگین عقیق سیاه ومارکازیت کد 207

انگشترنقره ایتالیایی - نگین طرح یاقوت کبود کد 173

     
4,500 تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 1 5,300 تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 2 115,000 تومان خرید انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه 90,000 تومان خرید انگشتر نقره ایتالیایی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر نقره عقیق
     

انگشتر نقره شرف الشمس با رعایت آداب کد 172

انگشتر نقره آ برادیوم ایتالیایی نگین عقیق سیاه کد 170

انگشتر عقیق زرد ( شرف الشمس ) کد 121

انگشتر نقره عقیق رکاب یاعلی (ع) کد 120

     
97,000 تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس 110,000 تومان خرید انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا 96,000 تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس 96,000 تومان خرید انگشتر نقره عقیق
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا1 انگشتر نقره زبرجد مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره نگین زبرجد اصل معدنی کد 176

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 160

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 159

     
22,900 تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا1 270,000 تومان خرید انگشتر نقره زبرجد مردانه 230,000 تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه 185,000 تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق مردانه انگشتر عقیق یمنی
     

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10103

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10102

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10101

انگشتر نقره نگین عقیق مرغوب یمنی کد 10100

     
250,000 تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی 310,000 تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی 312,000 تومان خرید انگشتر نقره عقیق مردانه 530,000 تومان خرید انگشتر عقیق یمنی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا3 انگشتر زنانه نقره کهربا2 انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی انگشتر فیروزه نیشابور
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره ایتالیایی نگین عقیق کد 166

انگشترنقره فیروزه ی نیشابور کد 157

     
22,900 تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا3 22,900 تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا2 112,000 تومان خرید انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی 280,000 تومان خرید انگشتر فیروزه نیشابور
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی خرید لیزر انگشتری Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     

انگشتر نقره عقیق یمنی کد 162

انگشتر نقره نگین یاقوت مرغوب کد 161

انگشتر بسیار زیبای نقره 925 با نگین سنگ طبیعی عقیق یمن ....

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
207,000 تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی 250,000 تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه 119,900 تومان خرید انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی 11,000 تومان خرید خرید لیزر انگشتری  Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     
     
               
عکس محصول      
     
فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱      
     

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
     
12,000 تومان خرید فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱            
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code