روش های تشخیص قیمت تسبیح شاه مقصود | فروشگاه خواستنی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در ۰۲ مهر ۱۳۹۶

 

روش های تشخیص قیمت تسبیح شاه مقصود

لیست قیمت تسبیح های شاه مقصود اصلی افغانی موجود در سایت

 

همه چیز نو و آکبند آن خوب است اما در اینجا قضیه برعکس است! تسبیح شاه مقصود هرچه بیشتر کار کرده باشد گران تر و با ارزش تر میشود و این به دلیل خاصیت سنگ شاه مقصود است!

 

بله سنگ شاه مقصود هرچه بیشتر دست بخورد براق تر میشود و هرچه براق تر شود زیباتر و به تبع آن گران تر خرید و فروش میشود!

 

تسبیح شاه مقصود اصلی معمولا به رنگ های زرد، سبز، زیتونی ، نباتی ، قرمز ، مشکی ، یافت میشود که در این فروشگاه تمام رنگ های آن عرضه میشود. لازم به ذکر است که گران ترین نوع شاه مقصود رنگ زرد خوش رنگ آن میباشد.

 

تسبیح شاه مقصود بسته به کیفیت آن در قیمت های متفاوت عرضه میشود! رنج قیمتی شاه مقصود بین ۱۰هزار تومان تا ۳میلیون تومان هم میرسد! برای اینکه بتوانید تشخیص دهید که آیا تسبیح شاه مقصودی که میخرید قیمت مناسبی دارد یا خیر باید به چند نکته توجه کنید:

 

۱- رنگ: اگر دیدید قیمت شاه مقصود از ۵۰۰هزار تومان بیشتر است معنایش این است که رنگ آن فقط باید زرد باشد! دیگر رنگ های تسبیح شاه مقصود هرچه هم با کیفیت باشد اگر بیشتر از ۵۰۰هزار تومان خریدید بدانید گران خریدید! همین زرد هم خودش خوش رنگ و بد رنگ ، کم رنگ و پررنگ دارد ! هرچه زرد آن خوش رنگ و پررنگ تر باشد تسبیح گران تر است! به علاوه رنگ همه ی مهره های یک شاه مقصود اعلا باید شبیه به یکدیگر باشد! تسبیح شاه مقصد را جمع کنید و کف دست خود قرار دهید و یک نگاه کلی به همه ی مهره های آن بیندازید اگر مشاهده کردید که رنگ بعضی از مهره ها کم رنگ تر از بقیه است ! یا رنگ های آن یکی در میان یا دو سه تا در میان کم رنگ پررنگ است بدانید آن تسبیح نباید قیمت بالایی داشته باشد چرا که یک تسبیح اعلا باید رنگی کاملا یک دست و یکنواخت داشته باشد.

 

۲- شفافیت: دومین مشخصه شفافیت مهره های سنگ شاه مقصود است که تاثیر زیادی روی قیمت آن دارد، هرچه مهره های تسبیحی که میخرید شفاف تر و اصطلاحا نخ نما تر باشد تسبیح گران تر میشود! خود افغانی ها به بهترین کیفیت آن میگویند ”شیشه واری” یعنی مثل شیشه درون سنگ و نخی که از وسط سنگ عبور کرده است دیده میشود! اگر تسبیحی که میخرید کاملا مات باشد و هرگز نور را از خود عبور ندهد بدانید نباید بالای ۱۰۰هزار تومان باشد ، تازه به شرطی که دیگر مشخصه های آن (تراش ، صافی ، سایز …) در حد اعلا باشد. و همچنین اگر تسبیحی که میخواهید بخرید کاملا شفاف و نخ نما باشد بدانید قیمت آن باید از یک میلیون بیشتر باشد و اگر کمتر بود مواظب باشید که تسبیح چینی نباشد چرا که امروزه تسبیح شاه مقصود زرد چینی شفاف به بازار عرضه شده است که قیمت آن هم بالا نیست!

http://pattern.blog0.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO-PersianScript/cache/e6cdb_3__21441308500.jpg

۳-پاکی: سومین مشخصه پاکی سنگ میباشد در اصطلاح عامیانه لکه های درون سنگ یا روی سنگ است که بسیار حائز اهمیت میباشد! درون سنگ تسبیح های شاه مقصود اصلی معمولا  لکه های مشکی ، قهوه ای ، سفید و شیری وجود دارد. درون سنگهای یک تسبیح خوب نباید هیچ رگه ، نقطه ، و لکه ی اضافه ای به هیچ رنگی وجود داشته باشد و در اصطلاح باید کاملا یک دست باشد !

 

۴-برش: چهارمین موردی که باید به آن دقت کنید تراش سنگ میباشد! تراش مهره های تسبیحی که میخرید باید کاملا صاف و به دور از هرگونه بی نظمی باشد، مهره های یک تسبیح شاه مقصود خوب باید بیضی باشد و کاملا صیقلی و صاف تراش خورده باشد اگر دیدید تراش مهره های تسبیحی که در دست دارید هماهنگی لازم را ندارد (بدین معنی که کج و ناصاف است یا به کروی نزدیک است و بیضی آن میزان نیست یا یکی در میان کروی است) به این معنی است که تسبیحی که میخرید تراش مناسبی ندارد پس مواظب باشید گران نخرید! تسبیح های شاه مقصود را معمولا از ریز به درشت میتراشند به این معنی که بالاترین مهره ها تسبیح ریزترین هستند و همین طور که به طرف پایین تسبیح نزدیک میشوید با یک شیب ملایم مهره ها یکی درشت تر از قبلی میشوند! و پایین ترین مهره درشت ترین میباشد! مهره های تسبیحتان را روبه روی هم قرار دهید و دقت کنید که در یک تسبیح شاه مقصود اعلا باید مهره های روبه رو با هم به یک اندازه باشند ! اگر مهره های روبه رو هم اندازه نباشند عدسی های تسبیح رو به روی هم قرار نمیگیرند و این از قیمت تسبیح میکاهد!

 

۵-جلا: به این معنی که هرچه تسبیح براق تر باشد گران تر میشود! اگر تسبیحی زیاد کار کرده باشد براق تر است! برخی تسبیح های کار نکرده را هم امروزه از همان ابتدا با دستگاه جلا میدهند که البته باید مواظب باشید از نوع چینی آن نباشد چون اکثر تسبیح های چینی از ابتدا کاملا براق هستند و با دستگاه جلا خورده اند!

۶-متفرقه: یک سری ویژگی های دیگر وجود دارد که عمومیت ندارد و مخصوص یک تسبیح خاص است که البته این ویژگی ها هم در قیمت تسبیح تاثیر گذار است! مثلا وجود عدسی در بین همه ی مهره های تسبیح یکی از این ویژگی ها میباشد که برای زیبایی و شکیل تر شدن تسبیح به کار میرود که قیمت تسبیح را حتی تا ۵۰هزار تومان افزایش خواهد داد! یکی دیگر از این ویژگی ها کارکرد تسبیح میباشد، هرچه تسبیح بیشتر در بین دستان شما چرخیده باشد براق تر شده و قیمت آن گران تر میشود، دیگر ویژگی  قدیمی بودن تسبیح است که البته عمومیت ندارد اما عده ای معتقدند تسبیح های قدیمی و عتیقه گران تر خرید و فروش میشود و امروزه شبیه به آنها یافت نمیشود، از دیگر ویژگی ها میتوان به مثل سرتسبیح های خاص یا شیخک های خاص یا نخ خاص اشاره کرد که البته تاثیر کمی روی قیمت تسبیح میگذارند.

 

– مقایسه: تسبیحی که بتواند هرچهار ویژگی بالا را در حد اعلا داشته باشد بسیار به ندرت یافت میشود و قیمت آن معمولا سر به فلک میکشد! اما تسبیح های موجود در بازار معمولا همه ی ویژگی هارا در حد متوسط دارا میباشند و یا یک یا دو ویژگی را در حد اعلا و دوتا را در حد متوسط دارا میباشند! نکته ای که حائز اهمیت است این است که بدانیم کدامیک از ویژگی ها بر دیگری برتری دارد تا بتوانیم تسبیحی خوب انتخاب کنیم! در بین ویژگی های بالا معمولا شفافیت و پاکی بسیار مهم میباشند! بعد از آن تراش و رنگ حائز اهمیت هستند!

http://pattern.blog0.ir/wp-content/plugins/RSSPoster_PRO-PersianScript/cache/e6cdb_3__1451417991.jpg

 

تشخیص شاه مقصود چینی از افغانی:

رک به شما بگویم که تشخیص تسبیح شاه مقصود اصلی افغانی از نوع چینی آن کار هرکسی نیست و فقط باید چندین سال تجربه داشته باشید تا بتوانید صددرصد آن را تشخیص دهید و در بازار هم معمولا عده ی خاصی اینکار را میکنند و بقیه مغازه دارها هم برای خرید تسبیح اول تسبیحشان را پیش آنها میبرند! اما چند نکته هست که میتواند در تشخیص اصلی و چینی آن به افراد مبتدی کمک کند:

 

۱- رنگ تسبیح های چینی موجود در بازار معمولا زرد است و هنوز تسبیح چینی سبز یا زیتونی یا قرمز یا سیاه به بازار عرضه نشده است! پس اگر میخواهید تسبیحی بخرید که سبز است مطمئن باشید افغانی اصلی است!

 

۲- قیمت: تسبیح های چینی بسیار با کیفیت هستند و معمولا همه ی ویژگی های بالا را هم زمان دارا میباشند و در عین حال قیمت مناسبی دارند! اگر دیدید فروشنده تسبیح بسیار با کیفیت اما با قیمتی بین ۱۰۰هزار تومان تا ۳۰۰هزار تومان به شما عرضه میکند بدانید چینی است چرا که اگر همین تسبیح با همان کیفیت از نوع افغانی آن باشد باید بین یک میلیون تا ۳میلیون تومان خرید و فروش شود!

 

۳-معمولا تراش تسبیح های چینی از ریز به درشت نیست! البته این عمومیت ندارد و جدیدا دوستان افغانی ما سنگ های چینی را برده اند افغانستان و به آن تراش افغانی (ریز به درشت) داده اند! اما اگر دیدید. اما اکثر تسبیح های چینی تراشی یک دست و یک اندازه دارند!

 

اما خواص سنگ شاه مقصود:

دارای ارتعاشات بسیار ملایمی است و کل سازمان بدن را فعال می کند این سنگ با عث هماهنگی و ارامی در اعصاب می شود .برای تقویت قلب و اصلاح جریان خون و رها سازی چاکرای شبکه خورشیدی بسیار موثر است و نیز برای درمان افسردگی عصبانیت بی خوابی و حالتهای ضعف موثر می با شد .به علاوه کمک بزرگی به بیماران کبد می کند اعصاب حس چشایی را تحریک و غدد را تقویت می کند .ستون فقرات را نیرو می بخشد و سر درد را تسکین می دهد .همچنین برای تنگی نفس برونشیت سرفه و سرما خوردگی مفید است این سنگ با تاثیر بر چاکرای شبکه خورشیدی قدرد تمرکز خلاقیت و اگاهی را زیاد می کند تفکرات عالی و برجسته ایجاد می کند و روحی شاداب و چالاک به ما می دهد این سنگ باعث شادی خلق و خوی خوش صلح همراه با هماهنگی و نظم می شود

 

کپی فقط با ذکر منبع بلامانع است

Article source: http://khastany.ir/news/2

               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل سنگ دلربا۱۷ H277 انگشتر استیل نقره ای۱۸ H283 انگشتر استیل نقره ای۱۷ H282 انگشتر استیل نقره ای۱۶ H281
     

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۸٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز۱۶٫رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

     
۲۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای18 H283 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای17 H282 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل نقره ای16 H281
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر استیل طلایی۱۸ H280 انگشتر استیل طلایی۱۷ H279 انگشتر استیل طلایی۱۶ H278 انگشتر مینامشکی K702
     

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۸٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۷٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز۱۶٫رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر تیتانیوم مینامشکی نگین جواهری

     
۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی18 H280 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی17 H279 ۲۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل طلایی16 H278 ۹,۵۰۰ تومان خرید انگشتر مینامشکی K702
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۸ H223 انگشتر استیل فیروزه ای سایز۱۷ H222 انگشتراستیل فیروزه ای سایز۱۶ H221 رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     

انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۸ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز ۱۷ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز۱۶ طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

رینگ انگشتری تراشیده شده و یک دست از سنگ طبیعی عقیق سبز (تراش فنسی)

     
۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18  H223 ۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتر استیل فیروزه ای سایز17  H222 ۲۸,۰۰۰ تومان خرید انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 ۱۲,۹۰۰ تومان خرید رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
جعبه چوبی انگشتر کد ۱ جعبه چوبی انگشتر کد ۲ انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه انگشتر نقره ایتالیایی
     

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

انگشتر نقره نگین عقیق سیاه ومارکازیت کد ۲۰۷

انگشترنقره ایتالیایی - نگین طرح یاقوت کبود کد ۱۷۳

     
۴,۵۰۰ تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 1 ۵,۳۰۰ تومان خرید جعبه چوبی انگشتر کد 2 ۱۱۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه ۹۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره ایتالیایی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر نقره عقیق
     

انگشتر نقره شرف الشمس با رعایت آداب کد ۱۷۲

انگشتر نقره آ برادیوم ایتالیایی نگین عقیق سیاه کد ۱۷۰

انگشتر عقیق زرد ( شرف الشمس ) کد ۱۲۱

انگشتر نقره عقیق رکاب یاعلی (ع) کد ۱۲۰

     
۹۷,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس ۱۱۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا ۹۶,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره شرف الشمس ۹۶,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا۱ انگشتر نقره زبرجد مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه
     

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره نگین زبرجد اصل معدنی کد ۱۷۶

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد ۱۶۰

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد ۱۵۹

     
۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا1 ۲۷۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره زبرجد مردانه ۲۳۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه ۱۸۵,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق مردانه انگشتر عقیق یمنی
     

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۳

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۲

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد ۱۰۱۰۱

انگشتر نقره نگین عقیق مرغوب یمنی کد ۱۰۱۰۰

     
۲۵۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۳۱۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۳۱۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق مردانه ۵۳۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق یمنی
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر زنانه نقره کهربا۳ انگشتر زنانه نقره کهربا۲ انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی انگشتر فیروزه نیشابور
     

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر زنانه نقره ۹۲۵ با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره ایتالیایی نگین عقیق کد ۱۶۶

انگشترنقره فیروزه ی نیشابور کد ۱۵۷

     
۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا3 ۲۲,۹۰۰ تومان خرید انگشتر زنانه نقره کهربا2 ۱۱۲,۰۰۰ تومان خرید انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی ۲۸۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر فیروزه نیشابور
     
     
               
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی خرید لیزر انگشتری Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     

انگشتر نقره عقیق یمنی کد ۱۶۲

انگشتر نقره نگین یاقوت مرغوب کد ۱۶۱

انگشتر بسیار زیبای نقره ۹۲۵ با نگین سنگ طبیعی عقیق یمن ....

پدیده ســــال ۲۰۱۲ را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
۲۰۷,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره عقیق یمنی ۲۵۰,۰۰۰ تومان خرید انگشتر نقره یاقوت مردانه ۱۱۹,۹۰۰ تومان خرید انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی ۱۱,۰۰۰ تومان خرید خرید لیزر انگشتری  Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     
     
               
عکس محصول      
     
فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱      
     

پدیده ســــال ۲۰۱۲ را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
     
۱۲,۰۰۰ تومان خرید فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱            
     
     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code