عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 02 آوریل 2018

بر اساس روایات متعدد، کوه عقیق یمن اولین کوهی است که به ولایت حضرت علی (ع) اقرار نموده است و به همین دلیل در میان مسلمانان از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد. از دیرباز در دست داشتن انگشتر عقیق یمن یا عقیق یمانی، نشانه اعتقادات و طبقه اجتماعی فرد محسوب می شده است و اکنون نیز تا حدود زیادی همین گونه است. 
بر اساس پژوهش ها سایر ادیان و نیز علم سنگ درمانی، خواص بسیاری را برای عقیق ذکر نموده اند که جهت جلوگیری از اطاله کلام از ذکر آن ها در این مبحث خودداری می کنیم.
اما این کوه معروف کجاست؟
مناطق جنوبی یمن، دارای معادن بسیار غنی عقیق بوده و سابقه تراش عقیق در این منطقه به حدود ۷۰۰۰ سال قبل باز می گردد. بر طبق گزارشات موسسه تجارت خاورمیانه، شغل استخراج و تراش عقیق در یمن، به کاهش نرخ بیکاری کمک شایانی می کند؛ شغلی که حتی در این اوضاع نابسامان کشور یمن نیز رونق خاصی دارد. استخراج و تراش عقیق سابقاً در انحصار تعدادی از خانواده های معروف همانند “حاج علی ابوطالب” و “محمد المبنن” بوده است. لازم به ذکر است که هنوز هم در این خانواده ها، اسرار خاص تراش و محل های غنی عقیق اصل یمن و … سینه به سینه منتقل می گردد. 
عقیق یمن که شرافت خاصی برای مسلمانان دارد از منطقه انس و عنس در استان ذمار (Anse Dhamar) استخراج می گردد. سایر مناطق جمهوری یمن نیز دارای عقیق های بسیار با کیفیتی بوده که آن ها هم در بازار به اسم یمنی به فروش می رسد. در نقشه ذیل محلی که با فلش مشخص شده، محدوده عقیق یمن مورد نظر (کوه های انس و عنس در استان ذمار) بوده و سایر مناطق، محل استخراجات گسترده توسط اشخاص و دولت:

4677e %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8711 300x160 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

قبل از آشنایی بیشتر در باب شناسایی عقیق یمن، نیاز به دانستن چند اصطلاح می باشد:

✅ بهسازی: بهسازی یا Treatment در گوهرشناسی به معنای بهبود دادن ظاهر یک سنگ قیمتی است. از آن جایی که تنها ۲۰ درصد سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی استخراجی از معادن، کیفیت مطلوب را دارند، مابقی مورد بهسازی قرار می گیرند که روش های بهسازی در سنگ های مختلف متفاوت است. لازم به ذکر است که سنگ بهسازی شده قیمتی پایین تر نسبت به مشابه طبیعی خود دارد. بهسازی بسیاری از سنگ ها در بازارهای جهانی و نیز ایران پذیرفته شده است. از جمله سنگ های مهم و مورد بحث، عقیق ها هستند. برای بهسازی عقیق دو روش حرارت دهی و رنگ آمیزی و یا ترکیبی از هر دو وجود دارد.
۱️⃣ روش حرارت دهی (که تقریبا همیشه انجام می گیرد) بدین صورت است که قلوه سنگ استخراجی به همان صورت خام و تراش نخورده مورد حرارت دهی خشک و بدون هیچ ماده دیگری قرار می گیرد که این امر کاملا پذیرفته شده است و نحوه تشخیص آن نیز معمولا بدین صورت است که سنگ زیر بزرگنمایی ده برابر، لکه های رنگی یا پَچ رنگی از خود نشان می دهد که این امر به علت اکسیده شدن آهن آن می باشد. گاهی این پچ ها با چشم غیرمسلح نیز قابل رویتند:

4677e %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87 300x225 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

جالب است بدانید اصطلاح “آبدار بودن” عقیق درباره عقیق هایی به کار می رود که مدت ها تحت حرارت غیرمستقیم و مستقیم قرار گرفته و آب بین لایه های آن تبخیر شده است.

۲️⃣ در روش رنگ آمیزی، سنگ بعد از تراش با روش های فیزیکی یا شیمیایی مورد رنگ آمیزی قرار می گیرد. رنگ روش فیزیکی معمولا قابل برگشت است اما رنگ روش شیمیایی ثابت می باشد. روش تشخیص آن بدین صورت است که زیر بزرگنمایی حداقل ده برابر، در ترک های طبیعی سنگ، تجمع رنگ مشاهده می شود و یا درون سنگ، ترک های غیرمعمول مشاهده می گردد. رنگ این ترک ها معمولا قرمز یا زرشکی می باشند:

4677e sa%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87 300x274 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

رنگ های غیر معمول همانند صورتی، نارنجی، سرخابی، آبی تیره، سبز روشن و … نیز نشان از این بهسازی دارد:

4677e ef%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87 300x155 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

گاهی این لکه های رنگی و یا ترک های حاوی رنگ با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده هستند.
به طور خلاصه اینکه بهسازی عقیق ها خصوصا به روش اول، امری کاملا پذیرفته شده و معمول است و از حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال قبل انجام می گردد؛ لیکن فروشنده نباید محصول بهسازی شده را به جای محصول بکر به فروش برساند. 

✅ تراش قدیم: تراش اولیه و ابتدایی یمن به صورت دو طرف دامله (محدب) بوده و در قسمت کمربند نیز پخ داده می شد تا از آسیب دیدن نگین جلوگیری گردد؛ چرا که عقیق یمن نسبت به حرارت حین بهسازی، حساس تر از سایر عقیق ها می باشد و شکننده می گردد:

 

4677e %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%875 300x238 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

در هفتاد سال اخیر، جهت جلوگیری از درصد بالای ضایعات ناشی از تراش، نوع دیگری از تراش به نام “تراش ثبتی”  (صاف یا تخت) باب شد که اکثر مردم آن را به عنوان تراش یمن می شناسند:

 

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3sdwd %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87 300x182 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

جهت خرید عقیق یمن اصل به گالری تخصصی عقیق یمن شرکت غزل‌گوهر مراجعه فرمایید

 تراش کهنه (قطعی): برخی عقیق های قدیمی دارای خش ها و خطوطی روی سطح خود هستند که به تراش کهنه معروف می باشند. این خطوط در اثر ابزار نه چندان پیشرفته گذشتگان (سنبه و گرانیت) و نیز گذر زمان ایجاد شده است؛ البته قدیمی ترین روش تراش که هنوز تعداد محدودی در یمن، آن را انجام می دهند، بهتر از روش های کنونی و روش استفاده از گرانیت و یا سنبه می باشد که نگین در نهایت با سنگی که از کوهی در همان منطقه بدست می آید، پولیش می خورد.
لازم به ذکر است که تمام عقیق های دارای این خطوط، کهنه محسوب نمی شوند؛ چرا که امروزه نیز می توان هر عقیقی را به این روش تراشید و نیز عقیق های معمولی توسط افراد سودجو به همراه سنگ هایی با سختی بالاتر همانند یاقوت و با همراهی حرارت، قرار گرفته و نقوش مشابه ایجاد می گردد و به اسم عقیق یمن به فروش می رسد. از طرفی تمامی عقیق هایی که در گذشته تراش خورده اند همانند عقیق های هندی و … نیز دارای این خطوط و حالات می باشند و این امر از نشانه های عقیق یمن نیست:

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8718 300x253 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

⚠️ روش های نادرست در شناخت عقیق یمن:

– همان طور که ذکر شد هیچ یک از تراش های کهنه، قدیم و ثبتی و به طور کلی تراش، نمی تواند نشانه یمن بودن سنگ باشد.

– گذاشتن مو بر روی عقیق یمن و آتش نگرفتن آن! این مورد نیز هم به صورت گفتاری و هم در کلیپ های منتشره از سوی برخی افراد سودجو دیده می شود. در آزمایشگاه تخصصی غزل‌گوهر صحت چنین مطلبی به اثبات نرسید و تمام موارد آزمایش از جمله مو، نخ و… دچار سوختگی شدند. گزارشات عملی سایر اشخاص نیز از عدم صحت این تست خبر می دهد.

– وجود حالت لانه زنبوری: فقط ۱۰ درصد عقیق های یمن و ۹۰ درصد عقیق های خراسان دارای چنین حالتی هستند. البته نوع حالت لانه زنبوری یا گل کلمی یا توپی عقیق یمن با خراسان کاملا متفاوت است که تشخیص آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. پس نتیجه می گیریم که وجود حالت گل کلمی در عقیق نشانه یمن بودن آن نیست. دو تصویر زیر که راف (سنگ خام) و نگین عقیق گل کلمی (Botryoidal Structure) هستند، هر دو متعلق به معدنی در خراسان می باشند:

 

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%871 300x233 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

 

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8713 300x225 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

جهت خرید عقیق یمن اصل به گالری تخصصی عقیق یمن شرکت غزل‌گوهر مراجعه فرمایید

– رنگ یکدست و برق مومی یا روغنی و وجود مه مانند در داخل عقیق: سنگ عقیق یمن نیز همانند همه عقیق های دیگر، دارای ناخالصی های مختلف از قبیل صفحات داخلی، رگه های سلیمانی و … بوده و حالت صاف و یکدست آن با ظهور تراش ثبتی و از حدود ۷۰ سال قبل مورد استقبال عامه قرار گرفته است. چرا که تراش سنگی که دارای ناخالصی است، مشکل تر از تراش سنگ بدون ناخالصی می باشد و احتمال خرد شدن آن طی پروسه تراش وجود دارد. پس به تدریج توسط عقیق تراشان، این فکر در میان مردم شکل گرفت که عقیق یمن حتما باید صاف و یکدست باشد. از طرفی این حالت مه گرفتگی و یا برق روغنی در عقیق های سایر نقاط دنیا و ایران موجود می باشد و اصولاً نشانه یمن بودن سنگ نیست:

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8715 300x219 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

– جذب خاکستر، پرز، مو و …: برخی معتقدند سنگ عقیق اصلی یمن، با مالش با پارچه زبر می تواند موارد مذکور را جذب کند. چنین چیزی در شرایط آزمایشگاهی و دقیق شرکت غزل گوهر، اثبات نشد. قطعاً این عقیده اشتباه، مدت ها قبل و به صورت عمدی و برای فروش بیشتر و احتمالاً فروش موارد غیر اصلی، ذکر شده و به تدریج در اذهان عموم جای گرفته است.

– آتش نگرفتن عقیق یمن اصل: تمام عقیق ها در برابر حرارت تحمل زیادی داشته و به راحتی دچار شکستن و آسیب نمی گردند و این موضوع مختص عقیق یمن نمی باشد.

– خط انداختن عقیق اصل یمن روی شیشه: هر سنگی با سختی مساوی و بالاتر از شیشه می تواند روی آن خط بیندازد. جالب است بدانید حتی یک قطعه شیشه نیز روی شیشه دیگر خط می اندازد!

– شماره گرفتن با موبایل!!! شگرد جدیدی است که با ظهور تلفن های همراه تاچ بیان می شود. تاچ تلفن ها نسبت به حرارت و بعضاً ضربه ملایم، حساس بوده و اگر عقیق از قبل در دست فروشنده گرم شده باشد و تاچ گوشی نیز قوی باشد، با زدن ضربه توسط عقیق به صفحه گوشی تاچ آن عمل می کند! در طی تحقیقات متوجه شدیم چند مدل از گوشی های موجود در بازار، به این روش پاسخ می دهند که اصولاً دلیل بر یمن بودن سنگ نیست.

‼️ اکنون به تعدادی از باورهای غلط در زمینه عقیق یمن اشاره خواهیم کرد:

– آیا عقیق یمن بهترین عقیق دنیاست؟ چنین باوری اشتباه بوده و از نظر علمی، عقیق های بسیار با کیفیت تر از عقیق یمن موجود می باشد؛ همانند عقیق خراسان و … اما از نظر معنوی، عقیق یمن در بالاترین درجه قرار دارد.

– آیا عقیق یمن فقط به رنگ سرخ می باشد؟ یمن و استان ذمار (انس و عنس) دارای عقیق هایی به رنگ سرخ، سیاه، سوسنی، سفید و … بوده و نیز ژاسپری مختص به این منطقه وجود دارد:

 

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8710 300x202 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

لازم به ذکر است که بیشتر عقیق های سوسنی بازار متعلق به خراسان می باشند؛ چرا که یمن از ذخایر پایین عقیق سوسنی برخوردار است. عقیق های سوسنی یمن، چندان پاک و یکدست نبوده و دارای ناخالصی های زیادی می باشد؛ خصوصا نوع پررنگ آن:

 

ec2be %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%874 300x215 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

– آیا عقیق یمن به وفور یافت می گردد؟ چنین باوری کاملا نادرست است. عقیق یمن اصل منطقه ذمار (انس و عنس) که در نقشه با فلش نشان داده شد، کمیاب بوده چرا که منابع آن رو به اتمام است و برخی مناطق غنی نیز به صورت انحصاری برداشت می گردد. لازم به ذکر است که برخی عقیق های برداشت شده در این منطقه به قیمت ۱۰۰۰ دلار برای هر نگین فروخته می شوند. امروزه بیشتر عقیق های یمن از سایر نقاط نشان داده شده در نقشه، برداشت می شوند.

– آیا عقیق یمن اصل باید صاف و یکدست باشد؟ همان طور که ذکر شد لزوما سنگ عقیق یمن صاف و یکدست نیست. با توجه به پژوهش‌های شرکت غزل‌گوهر در برخی متون فقهی و سیره، همکاری با چند تن از اساتید حوزه و بنا به اعتقادات عده ای از مردم کشورهای حوزه خلیج فارس، عقیقی که دارای “دل سیاه رنگ” باشد، از شرافت بیشتری برخوردار است؛ چرا که نگین عقیق یمن حضرت علی (ع) نیز دارای چنین حالتی بوده است (تحقیق درباره این موضوع همچنان ادامه دارد):

 

0fa19 %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%877 300x186 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

 

0fa19 %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8716 300x300 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

لازم به ذکر است که عقیقی که در تصویر دوم می بینید دارای تراش کهنه و قدیم و “دل سیاه رنگ” بود که توسط یک تاجر بحرینی از شرکت غزل‌گوهر خریداری شد.

جهت خرید عقیق یمن اصل به گالری تخصصی عقیق یمن شرکت غزل‌گوهر مراجعه فرمایید

✴️ نکاتی بسیار مهم در باب عقیق یمن خصوصاً در بازار ایران:

✅ تسبیح عقیق اصل یمن بسیار کمیاب و گران قیمت می باشد و امروزه فقط به صورت سفارشی تراش می خورد. ۹۹ درصد موارد موجود در بازار، اصل یمن نیستند.

✅ حکاکی روی عقیق های اصل یمن معمولا صورت نمی گیرد؛ چرا که نسبت به حرارت (حرارت حین بهسازی و نیز حین حکاکی) حساستر از سایر عقیق ها می باشند و احتمال خرد شدن وجود دارد. اگر هم روی آن ها حکاکی صورت گیرد، رد حک با سایر عقیق ها متفاوت خواهد بود که تشخیص آن نیاز به تخصص و تجربه دارد.

✅ عقیق یمن و به طور کلی عقیق سرخ با وجود تمام خواص توصیه شده، برای افراد استرسی، مبتلا به ناراحتی های قلبی و …، متولدین برخی ماه ها و همچنین در کنار بعضی سنگ ها همچون فیروزه، مناسب نیست.

✅ با توجه به کمیاب بودن عقیق یمن، اکثر موارد موجود در بازار به بیان فروشندگان، “یمنی” و به معنای “منسوب به یمن” می باشند و نه یمن اصل!  

✅ عقیق یمن اصل دارای مشابهات ظاهری زیادی در عقیق های سایر نقاط از جمله خراسان، سبلا، سیستان و … می باشد که تشخیص آن نیاز به تخصص و تجربه دارد.

? روش های شناسایی عقیق یمن اصل?

با توجه به فقدان منابع معتبر و علمی قابل اتکا و نیز عدم وجود فرد خبره متخصص (ذکر کلام یکی از یمن فروشان مشهور که ۵۰ سال در کار فروش عقیق یمن می باشد: “فقط با اتکا به این نکته که نگین ها را از یمن خریداری می کنم، مطمئنم یمنی هستند وگرنه راه تشخیص دقیقی ندارم و در موارد مراجعه هم به صورت حسی جواب می دهم)، گروه غزل‌گوهر از سال ۹۳ به صورت تخصصی و متمرکز شروع به تحقیق و پژوهش در باب عقیق یمن (انس و عنس) و تفاوت آن با عقیق های سایر نقاط یمن، ایران و دنیا نمود. تاکنون به ۱۵ روش علمی و معتبر جهت شناسایی عقیق یمن اصل دست یافته ایم که در مورد هر نگین عقیق، تک تک این موارد بررسی شده و جواب هر تست باید متوسط به بالا باشد.

قطعی ترین نشانه عقیق یمن (انس و عنس) که در هیچ یک از موارد دیگر مشاهده نشده، حضور نوعی ناخالصی ماکروسکوپی (قابل مشاهده با چشم غیر مسلح)، به صورت لکه های سفید رنگ می باشد که وجود آن، قطعاً نشانه یمنی بودن سنگ می باشد و ارزش فوق العاده ای دارد و تنها در کمتر از ۵ درصد از عقیق های منطقه انس و عنس استان ذمار مشاهده می گردد:

 

0fa19 %D8%B9%DA%A9%D8%B3 %D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%8712 300x216 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
شناسایی عقیق یمن

لازم به ذکر است که گاهی عقیق های هندی رنگ شده نیز چنین حالتی را از خود نشان می دهند که تفکیک آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. عدم وجود این نوع ناخالصی، لزوما به معنای یمنی نبودن سنگ نیست.

ذکر این امر ضروری است که به دلیل صرف هزینه و زمان بسیار، تحقیقات، نتایج آن ها و روش های شناسایی عقیق یمن، جزء اسرار تجاری شرکت غزل گوهر بوده و قابل ارائه و آموزش نمی باشد. 

✨نتیجه اینکه عقیق یمنی کمیاب بوده و روش های تشخیص آن نیز بسیار سخت و پیچیده است؛ اما به خاطر شرافت و خواص معنوی آن، به شدت توصیه می گردد✨“این مطلب توسط واحد تولید محتوای شرکت غزل‌گوهر، نوشته شده و استفاده از آن صرفاً با ذکر منبع، مجاز می باشد”

 


0fa19 photo 2017 12 18 19 37 24 300x225 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
درجه بندی عقیق های یمن توسط متخصص بین المللی گوهرشناسی در لابراتوار شرکت غزل‌گوهر


جهت شناسایی و صدور شناسنامه برای عقیق یمنی خود و یا خرید عقیق یمن اصل با ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که موجودی عقیق یمن اصل محدود بوده و در صورت اتمام موجودی، سفارش متقاضیان به ترتیب زمان درخواست خرید، ثبت خواهد شد.

جهت خرید عقیق یمن اصل به گالری تخصصی عقیق یمن شرکت غزل‌گوهر مراجعه فرمایید

تلفن تماس: ۰۹۱۵۵۳۱۷۵۹۰ (تماس صوتی)-۰۹۰۳۷۲۱۱۷۴۱ (تلگرام)

گروه تلگرامی مزایده غزل گوهر

کانال تلگرام غزل گوهر

اینستاگرام غزل گوهر

وبسایت غزل گوهر

 

Article source: http://ghazalgohar.com/aghigh-yaman-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B9%D9%82%DB%8C%D9%82-%DB%8C%D9%85%D9%86-yemeni-agate/

               
N1496055327 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1496056479 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1496056369 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1496056114 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 انگشتر استیل نقره ای18 H283 انگشتر استیل نقره ای17 H282 انگشتر استیل نقره ای16 H281
     

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

     
22,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1496055791 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1496055683 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1496055612 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1335299794 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر استیل طلایی18 H280 انگشتر استیل طلایی17 H279 انگشتر استیل طلایی16 H278 انگشتر مینامشکی K702
     

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر تیتانیوم مینامشکی نگین جواهری

     
25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 25,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 9,500 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1482616188 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1482616102 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1482615975 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1464118868 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 H223 انگشتر استیل فیروزه ای سایز17 H222 انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 17 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

رینگ انگشتری تراشیده شده و یک دست از سنگ طبیعی عقیق سبز (تراش فنسی)

     
28,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 28,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 28,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 12,900 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1434466130 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1434465981 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1472203869 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441612290 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
جعبه چوبی انگشتر کد 1 جعبه چوبی انگشتر کد 2 انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه انگشتر نقره ایتالیایی
     

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

انگشتر نقره نگین عقیق سیاه ومارکازیت کد 207

انگشترنقره ایتالیایی - نگین طرح یاقوت کبود کد 173

     
4,500 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 5,300 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 115,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 90,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1441612009 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441611567 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1440398609 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1440398422 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر نقره عقیق
     

انگشتر نقره شرف الشمس با رعایت آداب کد 172

انگشتر نقره آ برادیوم ایتالیایی نگین عقیق سیاه کد 170

انگشتر عقیق زرد ( شرف الشمس ) کد 121

انگشتر نقره عقیق رکاب یاعلی (ع) کد 120

     
97,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 110,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 96,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 96,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1464275942 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1442477521 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441266900 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441266725 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر زنانه نقره کهربا1 انگشتر نقره زبرجد مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره نگین زبرجد اصل معدنی کد 176

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 160

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 159

     
22,900 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 270,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 230,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 185,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1391589434 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1391588811 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1391588334 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1391587797 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق مردانه انگشتر عقیق یمنی
     

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10103

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10102

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10101

انگشتر نقره نگین عقیق مرغوب یمنی کد 10100

     
250,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 310,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 312,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 530,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1464276099 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1464276032 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441271579 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441266321 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر زنانه نقره کهربا3 انگشتر زنانه نقره کهربا2 انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی انگشتر فیروزه نیشابور
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره ایتالیایی نگین عقیق کد 166

انگشترنقره فیروزه ی نیشابور کد 157

     
22,900 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 22,900 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 112,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 280,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1441267249 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1441267072 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1460549406 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن N1325330824 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی خرید لیزر انگشتری Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     

انگشتر نقره عقیق یمنی کد 162

انگشتر نقره نگین یاقوت مرغوب کد 161

انگشتر بسیار زیبای نقره 925 با نگین سنگ طبیعی عقیق یمن ....

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
207,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 250,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 119,900 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن 11,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن
     
     
               
N1325330791 عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن      
     
فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱      
     

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
     
12,000 تومان buy عقیق یمن شناسایی عقیق یمن عقیق سرخ اصلی انگشتر عقیق یمن            
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code