تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی

نوشته شده در موضوع دسته‌بندی نشده در 17 مه 2018

 

مغناطیس درمانی تحت عنوان درمان با بیومغناطیسی نیز شناخته می شود. مغناطیس درمانی و حتی درمان با میدان مغناطیسی با استفاده از مغناطیس یا آهنربا (مگنت) برای کمک به تسکین درد و کاهش التهاب عضلانی مرتبط است. برخی از مردم این اثر میدان های مغناطیسی را نتیجه وجود هموگلوبین در خون می دانند اما آن حاصل واکنش مغناطیس به یون های مثبت و منفی خون است که جریان خون را بهبود می بخشد و منجر به تسکین درد می شود.
به گزارش سلامت نیوز بخشی از خون ما با ذرات یا یون ها (سدیم با بارالکتریکی مثبت و کلر با بارالکتریکی منفی) باردار می شوند. تصور کنید که این ذرات در حال حرکت در امتداد یک شریان بدن هستند که یک میدان مغناطیسی (مثلا بالش یا تشک مغناطیسی) در آن منطقه قرار می گیرد, در این هنگام یون ها در داخل آن میدان مغناطیسی به حرکت درمی آیند. سپس یونهای منفی که در حال حرکت در جهت مخالف با یونهای مثبت هستند قطبی می شوند و یونهای مثبت را به جهات دیگر شریان می رانند . این جریان مغناطیسی کوچک به ذرات به دام افتاده اجازه می دهد که آزادانه در حرکت باشند و به مسیر اصلی جریان خون شریانی باز گردند.

 بزرگترين ميدان مغناطيسي دنياي ما زمين است که ميدان آن تا  100000 کيلومتري زمين موثر است. تغییر و تحولات اين ميدان مغناطيسي بر روي تمامي حيات اين کره تاثيرات زيادي دارد.  200 سال قبل از ميلاد مسيح يک فيزيکدان يوناني در مي يابد استفاده از آهن ربا در کاهش دردهاي موضعي تاثير مثبتي دارد حکيم ابو علي سينا نیز از آهن ربا در درمان بيماري های طحال و کبد استفاده مي نموده است .سنگ درماني ميتواند به نوعي پيشينه اين درمان باشد.  استفاده از سنگ آهن یا حدید در طب سنتی ما از از دیر باز متداول بوده است .

 70سال پيش از ميلاد ملکه رم باستان کلِئوپاترا براي حفظ زيبايي خويش روي پيشاني يک تکه اهنربا نصب مي نموده و راز دوام زيبايي خود را در آن مي دانسته است.

 يك اتفاق تصادفي باعث شد تحقيقات علمي بر روي آثار مغناطيسي شدن آب انجام گيرد. اين تحقيقات علمي به سرعت گسترش يافت. فن‌آوران و دانشمندان روسي، چند دهه قبل به دنبال روش ساده‌اي مي‌گشتند تا ديواره‏هاي داخلي لوله‌ها را از رسوبات نمك پاك كنند. آنها در طي آزمايش‏هاي خود با كمال حيرت متوجه شدند كه اگر آب مغناطيسي از داخل لوله‌ها عبور كند, رسوبات سفت نمك جدا  و در آب حل مي‌شوند. علاوه بر اين مسئله متراكم شدن رسوبات نيز كاهش مي‌يافت و يا اصلاً قطع می گردید . آنها در مورد رادياتور خودروها نيز به چنين نتايجي دست يافتند. به اين ترتيب ثابت شد كه خاصيت مغناطيسي مي‌تواند آب را به مايعي پرجاذبه تبديل كند. طبق اين پژوهش‏ها معلوم شد كه پس از قرار گرفتن آب در معرض ميدان آهن‌ربايي دما، غلظت، تنش سطحي چسبندگي و خاصيت رسانايي جريان برق در آن تحت تأثير قرار می گیرد. خاصيت اهن‌ربايي باعث افزايش سرعت ميزان رسوب‏گذاري ذرات ريز معلق در آب و تشديد خاصيت رسانايي آن مي‌شود. اين امر روند يونيزاسيون در آب را نيز سرعت مي‌بخشد. مطالعه تأثير خاصيت آهن‌ربايي بر آب به طور طبيعي توجه زيست‏شناسان مغناطيس شناس را به خود جلب كرد و آنها مهمترين مايع بدن يعني خون را مورد مطالعه مشابهي قرار دادند. نتايج آن نيز حيرت انگيز بود. آنها متوجه شدند كه تماس آن با مغناطيس بلافاصله باعث فعال شدن مقدار آهن موجود در خون مي‌شد و در نتيجه جريان ضعيفي ايجاد مي‌كرد. اين افزايش از نظر تعداد كانون‏هاي بلورسازي كه به وجود مي‌آورد, نسبت مستقيمي با قدرت ميدان آهن‌ربايي داشت. روند يونيزاسيون (يعني جدا شدن اتم‏ها و ملكول‏ها به ذرات باردار الكتريكي) نيز سريعتر انجام مي‌شد. اين امر خطر انعقاد خون در رگ‏ها را كاهش مي‌داد و باعث جريان في‌البداهه و آسانتر خون در سرخرگ‏ها و سياهرگ‏ها مي‌شد. جريان مغناطيسي ايجاد شده در خون منجر به افزايش گلبول‏هاي قرمز و گلبول‏هاي فاسد غيرفعال خون مي‌شد و آن‌ها را تقويت مي‌كرد. حركت هموگلوبين در رگ‏هاي خوني تسريع مي‌شد و رسوبات كلسيم و كلسترول خون به حداقل مي‌رسيد. علاوه بر اين، متوجه شدند كه خاصيت مغناطيسي، تأثير مشابهي بر همه مايعات ديگر بدن دارد. اين امر همچنين به ترشح هورمون‏ها كمك مي كرد و ياخته‌هاي جديد مي‌ساخت و بافتها را دوباره جوان مي‌كرد و بر كدهاي ژنتيكي نيز تأثير پايداري مي‌گذاشت. پديده‌هاي مغناطيسي در تمام اعصار، تأثير مسحور كننده‌اي بر ذهن انسان داشته است. سنگ ماگنتيتي (كه نوعي سنگ آهن‏ربا است) به صورت رسوب در رگه‌هاي آهني مغناطيس‌دار جمع شده و اولين ماده مغناطيسي بوده كه بشر از آن آگاهي يافته است.

 در آلمان از اين نيرو در صنايع مختلف از جمله کشاورزي و باغ داري استفاده مي شود به اين صورت که ميوه ها و سبزي هايي تهيه ميشود با نام (بايو) که توسط آبهاي مغناطيسي آبياري شده و تحت تاثير اين نيرو رشد ميکنند که اين محصولات به علت مغذي تر بودن و اثرات مثبت آن گران تر از نوع معمولي آن است .همينطور استفاده از مغناطيس در کشاورزي باعث 50 تا 100 درصد رشد بيشتر ميوه ها و سبزي ها شده است.

مغناطیس می تواند یک روش مطمئن برای جلوگیری از حمله های صرع باشد.استفاده از آهنربا به صورت دستبند یا استفاده آنها در نقاط طب سوزی می تواند تاثیرات درمانی برای انواع بیماری مثل صرع داشته باشد.

 در بسیار ی از کشور ها مغناطیس درمانی به عنوان یک علم مستقل فعالیت می کند. استفاده از مغناطیس درمانی دلیل بر عدم کارایی دیگر روش های طب یا زیر سوال بردن انها نیست . اگر شما از میوه استفاده می کنید به این معنی نیست که مواد غذایی لبنی را رد کرده اید. به هرحال طب مغناطيس بعنوان يک متد مکمل ( نه درمان ) و بدون زيان استفاده مي شودو جالب است بدانيد که:

 طبق آمار 140 ميليون نفر تا به امروز از مغناطيس درماني استفاده کرده اند که 80 درصد آنها جواب مثبت موثری در بهبود بیماریشان گرفته اند .

 عوارض دارویی گاها از خود بیماری خطرناک تر هستند. در طب مغناطیس درمانی هیچ گونه عوارض را به همراه ندارد چون باعث ایجاد تعادل یا هارمونی در سلول می گردد و این هارمونی و تعادل تنها می تواند بیماری ها را از بین ببرد و نمی تواند بیماری ایجاد کند. با استفاده از يک سري درمان هاي مغناطيسي و همراه داشتن يک سري از اين وسايل ميتوانيم از بسياري از اين اختلالات جلوگيري کنيم. امروزه به درمان هاي مغناطيسي درمان هزاره سوم گفته مي شود که به علت اثرات منفي داروهاي شيميايي و گراني بر خي از آنهاجايگزين آن مي شود.علت ديگر استفاده از آن ارزان بودن مغناطيس است زيرا انرژي آهن ربا بر خلاف ساير انرژي ها مصرف نمي شود بلکه به منبع خود به صورت چرخشی باز مي گردد.

 از ديگر موارد مثبت استفاده از مغناطيس حالت پيش گيراننده آن است که به صورتي مانند واکسن عمل ميکند و از يک سري از بيماري ها جلوگيري ميکند.

 مغناطیس درمانی قدرت و انرژی ما را بالا می برد و باعث می شود انرژی حیات یا پرانا با سرعت بیشتر در بدن به چرخش در اید و با این طریق بر روی تمام بیماری های ما موثر است و انها را میتواند بهبود بخشد.
بستگی به نوع خواسته می توانیم از انواع روش های مغناطیسی یا وسایل مغناطیسی کمک بگیریم.

 دستبند های مغناطیسی ترکیب دو علم مغناطیس درمانی و طب سوزنی است و در مچ دست ما نقاط طب سوزنی قرار دارد و با تحریم ان نقاط با سوزن یا روش های دیگر می توان اثرات درمانی این نقاط را پدیدار کرد

بنابر این آهنربا را باید در ناحیه های مختلف بدن که نقاط طب سوزنی هستند قرار داد. کسانی که ادعا می کنند مغناطیس درمانی تاثیر ندارد یا اثر موقت یا تلقینی دارد از طب سوزنی و تحریک نقاط سوزنی اطلاعاتی ندارند و بر انها نمی توان خرده گرفت چون این افراد تنها علم کلاسیک پزشکی را خوانده اند. و علوم دیگر بی خبر هستند.

 قدرت اهنربای بکار برده شده در روش های سنتی 400 تا 1000 گاوس بوده . ولی به دلیل این که بکار بردن این اهنربا معمولا زیبا نیستند در محصولات جدید مغناطیس درمانی از اهنربا های ND با قدرت 2000 گاوس استفاده کرده اند که هم زیبا هستند و هم کوچک و به راحتی در انواع دستبند ها با جنس های مختلف جا سازی می شوند. پس برای تاثیر بر روی نقاط طب سوزنی در مچ دست نیازی به اهنربا با قدرت بالا نداریم. البته اگر بیشتر باشد ضرری ندارد و لزومی هم برای اینکار دیده نمی شود.

 به طور کلي ثابت شده است که محصولات مغناطیسی در پيشگيري و درمان بيماريهای زير بسيار موثر است :

 کاهش کلسترول
کاهش عفونت در بدن
تنظيم فشار خون (کاهش يا افزايش ) بهبود سريعتر شکستگي استخوان ها
حرکت ودفع شدن سنگ کليه
تاثير و کاهش دردهاي مختلف عضلاني و مفاصل و ماهيچه اي
جلوگيري از کاهش توانايي بدن
ديابت
استرس و عصبانيت
دلشوره بي دليل و اضطراب
از بين بردن خستگي چشم و جلوگيري از روند تضعيف چشم
ميگرن وسردرد هاي عصبي
دردهاي سينوسي
کاهش روند التهاب و دردهاي روماتيسمي
سرفه هاي شديد وآسم
بي خوابي وپر خوابي مفرط
چاقي و لاغري مفرط
مشکلات گوارشي ويبوست و …

 

 

دانلود مطب

Article source: http://www.magnetgostar.com/آموزش/64-مغناطیس-درمانی.html

               
N1496055327 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1496056479 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1496056369 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1496056114 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر استیل سنگ دلربا17 H277 انگشتر استیل نقره ای18 H283 انگشتر استیل نقره ای17 H282 انگشتر استیل نقره ای16 H281
     

انگشتر استیل طلایی سنگ دلربا سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

انگشتر استیل نقره ای نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلاسفید ضدحساسیت

     
22,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1496055791 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1496055683 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1496055612 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1335299794 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر استیل طلایی18 H280 انگشتر استیل طلایی17 H279 انگشتر استیل طلایی16 H278 انگشتر مینامشکی K702
     

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز18.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز17.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر استیل طلایی نگین جواهری سایز16.رنگ ثابت طرح طلا ضدحساسیت

انگشتر تیتانیوم مینامشکی نگین جواهری

     
25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 25,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 9,500 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1482616188 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1482616102 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1482615975 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1464118868 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 H223 انگشتر استیل فیروزه ای سایز17 H222 انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 H221 رینگ انگشتری سنگ طبیعی عقیق سبز
     

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 18 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز 17 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

انگشتراستیل فیروزه ای سایز16 طلایی.طرح طلا ضدحساسیت رنگ ثابت

رینگ انگشتری تراشیده شده و یک دست از سنگ طبیعی عقیق سبز (تراش فنسی)

     
28,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 28,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 28,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 12,900 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1434466130 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1434465981 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1472203869 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441612290 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
جعبه چوبی انگشتر کد 1 جعبه چوبی انگشتر کد 2 انگشتر نقره مردانه عقیق سیاه انگشتر نقره ایتالیایی
     

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

جعبه چوبی بسیار زیبا . قابلیت استفاده برای کالاهای زینتی دیگر

انگشتر نقره نگین عقیق سیاه ومارکازیت کد 207

انگشترنقره ایتالیایی - نگین طرح یاقوت کبود کد 173

     
4,500 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 5,300 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 115,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 90,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1441612009 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441611567 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1440398609 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1440398422 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر عقیق سیاه نقره ایتالیا انگشتر نقره شرف الشمس انگشتر نقره عقیق
     

انگشتر نقره شرف الشمس با رعایت آداب کد 172

انگشتر نقره آ برادیوم ایتالیایی نگین عقیق سیاه کد 170

انگشتر عقیق زرد ( شرف الشمس ) کد 121

انگشتر نقره عقیق رکاب یاعلی (ع) کد 120

     
97,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 110,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 96,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 96,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1464275942 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1442477521 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441266900 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441266725 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر زنانه نقره کهربا1 انگشتر نقره زبرجد مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره یاقوت مردانه
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره نگین زبرجد اصل معدنی کد 176

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 160

انگشتر نقره نگین یاقوت سرخ مرغوب کد 159

     
22,900 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 270,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 230,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 185,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1391589434 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1391588811 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1391588334 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1391587797 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره عقیق مردانه انگشتر عقیق یمنی
     

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10103

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10102

انگشتر نقره عقیق یمنی مرغوب کد 10101

انگشتر نقره نگین عقیق مرغوب یمنی کد 10100

     
250,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 310,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 312,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 530,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1464276099 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1464276032 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441271579 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441266321 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر زنانه نقره کهربا3 انگشتر زنانه نقره کهربا2 انگشتر عقیق نقره ی ایتالیایی انگشتر فیروزه نیشابور
     

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر زنانه نقره 925 با نگین کهربای اصل لهستان

انگشتر نقره ایتالیایی نگین عقیق کد 166

انگشترنقره فیروزه ی نیشابور کد 157

     
22,900 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 22,900 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 112,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 280,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1441267249 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1441267072 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1460549406 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی N1325330824 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
انگشتر نقره عقیق یمنی انگشتر نقره یاقوت مردانه انگشتر نقره مردانه نگین عقیق یمنی خرید لیزر انگشتری Beams finger laser بیمز اصل, فروش لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱
     

انگشتر نقره عقیق یمنی کد 162

انگشتر نقره نگین یاقوت مرغوب کد 161

انگشتر بسیار زیبای نقره 925 با نگین سنگ طبیعی عقیق یمن ....

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
207,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 250,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 119,900 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی 11,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی
     
     
               
N1325330791 تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی      
     
فروش لیزر انگشتری بیمز Beams finger laser اصل, خرید لیزر انگشتری Beams بیمز درجه ۱      
     

پدیده ســــال 2012 را به انگـــشتان خــود ببندید و دیگران را حیـــرت زده نمائید

     
     
12,000 تومان buy تاریخچه و خواص مغناطیس درمانی            
     
     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code